BBQ ēdienu un dzērienu saskaņa. Mūsu ieteikumi.

Written by

Restorāna Čarlstons ēdienkartes nemainīgās pozīcijas ir steiki (New York Striploin, T-Bone, Ribeye, Klasiskais steiks, Jēra Rump steiks), “Memphis” plānās cūkgaļas ribas, “St.Louis” resnās cūkgaļas ribas, dūmots cāļa šķiņķis , “Čempiona” laša fileja. Ar alkšņa malku dūmotās gaļas ir pieteikoši piesātinātas garšās, tādēļ dažkārt nepieciešams zināt, ar ko var šos ēdienus apvienot. Noteikti nekļūdīsities, ja izvēlēsieties Valmiermuižas lejamo alu, baudīšanai pietiks ar mazo  glāzi.  Ja alus nav cieņā, tad piedāvājam Malbec sarkanvīnu, kas ir klasika.

Variet uzdrošināties izjust steika savienību ar rumu! Zacapa rums ar saldo, pikanto un augļaino garšu, izcels steika struktūru un garšvielu apvienību. Jau pats ruma aromāts vēstī par saldmi un pilnvērtīgu garšu! 

Jaunpienācējs restorānā Čarlstons, ir alusdarītavas “Zoltners” radītais nefiltrētais alus  kas ir tumīgs un apetelīgs, bet garšā viegls. Ļoti labi sabalansējas ar dūmotajām cūkgaļas ribiņām un BBQ mērci, kuru gatavojam uz vietas. 

Ņemot vērā laikapstākļus, aktuāli ir baltvīni. Tagad esam izstrādājuši jaunu dzērienkarti ar dažādām vīnu pozīcijām, bet mazākā sortimentā, kā bija iepriekš.  Pinot Grigio ir viegls un jau visiem zināms vīns, un ļoti labi saskan ar mūsu slavenajiem Cēzarsalātiem. Turklāt, šis vīns ir baudāms arī ar jūras veltēm un mūsu jauno pamatēdienu sadaļu: Fettuccine pastām.

Un vai zinājāt, ka “Čempiona” laša fileja ir apvienojama ar rozā vīnu? Šobrīd piedāvājam Francijas Gerard Bertrand Narbo Martius Grenache Rose, kas papildinās Jūsu maltīti. 

Aicinām arī Jūs dalīties savos ēdienu un dzērienu saskaņošanas stāstos, pieredzē gan mūsu restorānā, gan gatavojot savas maltītes.

Facebook: @restorans

Instagram: restoranscarlstons

Atradīsiet mūs Blaumaņa ielā 38/40, Rīgā

Zvaniet un rezervējiet galdiņu: + 371 67770573 

Ēdienkarte–BBQ tas ir forši!